niedziela, 26 sierpień 2018 15:17

Piosenka która szybko stała się hitem. Pamiętacie to nagranie?

Napisał Radio Forever 80s
Laura Briningan - Getty Images Laura Briningan - Getty Images Zdjęcie pochodzi ze strony: https://pagesix.com

Piosenka która miała wiele historii. Pamiętacie to nagranie?

14 lat temu odeszła od nas Laura Branigan - amerykańska piosenkarka popowa. W początku lat 70. Branigan była członkiem zespołu "Meadow", który wydał jedyny album "The Friend Ship" w 1973 roku. W 1979 Branigan została zauważona przez Ahmeta Ertegüna z Atlantic Records, który pomógł jej nagrać singiel "Looking Out for Number One", który zrobił ogromne wrażenie na liście U.S. Dance Chart. Jej pierwszy solowy album "Branigan" został wydany w 1982 roku, a pierwsza piosenka z tego albumu "All Night With Me" zajęła 69. miejsce na liście Billboardu w początku 1982 roku.

Krytycy porównywali jej głos do takich gwiazd jak Donna Summer czy Barbra Streisand. Pochodzący z tego albumu utwór "Gloria" (w oryginale włoska piosenka o miłości stworzona przez Umberto Tozziego w 1979) był tworzony wraz z aranżerem Tozziego, Gregiem Mathiesonem oraz Jackiem White'em. Piosenkę grano w klubach muzycznych, zwłaszcza klubach dla gejów, aż w końcu zdobyła amerykańskie stacje radiowe i stała się jednym z większych hitów lat 80.

Największy sukces nadszedł jednak w 1984 roku kiedy na trzeciej płycie Laury Branigan umieszczono jej wersję utworu "Self control". Oryginalna wersja "Self Control" nagrana kilka miesięcy wcześniej przez piosenkarza Raffaele Riefoli (bardziej znanego pod pseudonimem RAF) nie spotkała się z tak ciepłym przyjęciem jak wersja tego utworu w wykonaniu Laury. "Self Control" stał się jej największym przebojem aż do dnia dzisiejszego, a także jednym z największych hitów całej dekady. Laura Branigan zmarła podczas snu w swoim domu na Long Island w Nowym Jorku 26 sierpnia 2004 roku.

Poniżej przypominamy Wam wykonania Self Control.

Oryginalne wykonanie

Wykonanie Laury Briningan

Które Waszym zdaniem nagranie jest lepsze ?  A może dwa są na tym samym poziomie. Dajcie znać w komentarzach.

Serdecznie dziekujemy autorowi za materiał.

Czytany 7504 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 wrzesień 2018 13:37