sobota, 01 lipiec 2017 14:40

Grant Miller - Znany wykonawca lat 80 ?

Napisał Radio Forever 80s
Grant Miller - Znany wykonawca lat 80 ? Grant Miller

Grant Miller Benton – tak naprawdę nazywa się wokalista takich przebojów jak Wings of Love, California Train czy  Red For Love. Co słychać obecnie u Granta ?

Grant Miller to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wykonawców niemieckiego nurtu euro disco lat 80. Urodził się 20 marca 1964 roku (zodiakalna Ryba) w Marion,stan Indiana (USA) jako jedno z trójki rodzeństwa. Przez kilka lat wraz z zespołem podróżował po Stanach,występując na statkach wycieczkowych.Ale jego prawdziwa kariera jako wykonawcy rozpoczeła się dopiero w roku 1984 w Europie,a dokładnie we Włoszech.Do Europy Grant trafił wraz z brodway'owskim przedstawieniem,z którym objeżdżał Europę.Po zakończeniu tourne Grant zdecydował się pozostać na starym kontynencie i obrał kierunek Monachium by tam w nocnych klubach i dyskotekach móc spotkać producentów muzycznych.Do Monachium Grant wybrał się ze swoim włoskiem przyjacielem i modelem Ciro.I tak zaczęła się krótka kariera Granta jako modela, był m in twarzą kosmetycznej firmy NIVEA.Pewnego wieczoru,podczas obiadu Grant spotkał Divine, panowie rozmawiali długo a efektem tej znajomości bylo zaproszenie Granta do studia nagrań,gdzie po raz pierwszy spotkał Fancy'ego,który jak wiemy został producentem i jest autorem największych przebojów Millera.

Dziś Grant z powrotem mieszka w USA, jest posiadaczem dwóch psów rasy york i pozostaje w bliskim,żeby nie napisać przyjacielskim kontakcie ze swoimi fanami.Jest też otwarty na propozycje koncertowe.Dużo radosci dały mu występy w zeszłym roku w Meksyku,kiedy znów mógł stanąć twarzą w twarz,ze swoimi fanami.

Poniżej prezentujemy tytuły największych przebojów Granta Millera:

  • (Find My) Tracks In The Snow
  • California Train
  • Colder Than Ice
  • Doctor For My Heart
  • Red For Love
  • Wings Of Love

 

Czytany 5730 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 marzec 2018 19:33